Wedstrijdverslag GA Eagles-Telstar
20/2 | Na een periode met afgelastingen hervatte GA Eagles de competitie thuis tegen Telstar. Het duel was tevens de start van de 4e periode. Na puntverlies door twee gelijkspelen gevolgd door eveneens puntverlies van koploper De Graafschap was het zaak weer eens een driepunter aan het totaal toe te voegen in de Adelaarshorst. Andries Ulderink stelde Gerritsen na enige tijd blessure-leed weer eens op in de basis waardoor collega-winger Hasselbaink vanaf de reservebank aan het duel begon. Bij de bezoekers was trainer Edward Metgod afgelopen week aan de kant geschoven.
De eerste helft
Het duel begon op een redelijk maar zwaar veld niet al te best voor GA Eagles. Binnen 10 minuten moest Jonathan Vosselman het veld af nadat Olenski vol op zijn voet/enkel in kwam, hetgeen onbestraft bleef. Joey Suk kwam er zo al vroeg alsnog in en Dennis Hollart schoof terug naar de linksback positie. In het eerste kwartier moesten beide teams elkaar en de veldconditie nog aftasten. Er was een eerste schot naast het doel door Schaken namens Telstar. Daarnaast vond Arkivuo rechts aan de achterlijn opduikend aanvaller de Groot dichtbij het Telstar-duel, maar de spits kon de bal onvoldoende richting en kracht meegeven. Het eerste kwartier werd afgerond met een vrije trap op 25meter van het doel, ruim over geschoten door Michael Jansen.

Nigel Hasselbaink probeert zijn tegenstander te passeren (foto René Geerars)
Gaandeweg verzamelde GA Eagles wel een fiks aantal corners (7 voor rust en nog zeker 3 na rust), maar het spel was minder overtuigend dan in de afgelopen twee duels waarin vele doelkansen om zeep werden geholpen en een gelijkspel het resultaat was. Halverwege de eerste helft trok Copier in het strafschopgebied de Groot naar de grond. De Groot benutte vervolgens zelf de toegekende penalty: 1-0. Ook nu kon GA Eagles niet doordrukken qua score en vijf minuten voor rust was Telstar dicht bij de gelijkmaker. Na gerommel werd Plet flink opzij gezet (geen penalty volgens de arbiter) en moest Jansen de bal van de doellijn weghalen bij GA Eagles. Na nog een schotje van Narsingh naast en een combinatie tussen De Groot en Arkivuo ook eindigend met een slap schotje, werd er gerust met een 1-0 tussenstand.
De tweede helft
Na rust maakte Telstar alsnog vrij snel gelijk en ook alsnog uit een (terecht) toegekende strafschop nadat Plet gevloerd was door Jansen die geel kreeg waar collega Hollart kort na de hervatting al dezelfde prent zag. Korpershoek trok vanaf de stip de stand weer in evenwicht: 1-1. Bus kopte vervolgens uit een corner naast en Olenski schoot van 25 meter ook ruim naast. Andries Ulderink wisselde een tweede speler. Hij verving Michael Jansen, die kort voor rust wat groggy raakte, door Robbert Maruanaya. Het aantal serieuze doelkansen over en weer bleef beperkt. Telstar loste nog een geplaatst schot via Narsingh, dat door Pasveer tot corner werd verwerkt. Namens GA Eagles was Joey Suk een van de weinigen die ook eens uit de tweede lijn een schot aandurfde. Doelman Kuperus verwerkte ook deze inzet tot corner. Halverwege de tweede helft bracht Ulderink met Hasselbaink zijn derde wissel in. Gerritsen verliet het veld. Hasselbaink stond koud in het veld toen hij de Telstar defensie kennelijk zo schrik aanjoeg dat een breedtepass van een verdediger pardoes een vrije schietkans voor Jules Reimerink opleverde. De winnaar van twee bronzen stieren schoof de bal beheerst in het doel :2-1.

Jules Reimerink is het middelpunt van de feestvreugde nadat hij GA Eagles op 2-1 heeft gebracht (foto René Geerars)
Hierna zag Plet een kopbal door Pasveer gered worden en naar het eind van het duel Pasveer ook redden op een inzet van invaller Breetveld totdat Glynor Plet in de 93e minuut vrij voor Pasveer opdook en net als vorig jaar in blessuretijd de 2-2 leek te gaan aantekenen. Het was Pasveer zelf die de drie punten voor de Eagles binnensleepte door een cruciale redding. GA Eagles blijft zo prima meedraaien in de top van de Jupiler League. A.s. maandag wacht wederom in de Adelaarshorst het inhaalduel van de 3e periode tegen FC Den Bosch.

Jules Reimerink won in de 3e periode maar liefst 2 Bronzen Stieren (Foto René Geerars)
Marcel Bout debuteerde als coach bij Telstar met een nederlaag en hield het erg kort. "We hebben een heel vervelende week achter de rug die we positief hadden kunnen afsluiten door hier een gelijkspel te behalen. Dat is niet gelukt dus het vervelende gevoel houdt nog even aan".
Andries Ulderink zag dat zijn ploeg moeite had met de strijdwijze van Telstar. "De opening vonden we moeilijk, toch kwamen we op 1-0. Na rust werd het uit een ook terecht toegekende strafschop 1-1. Daarna hebben we het vrij goed opgepakt. Dit leidde tot de 2-1 en we waren dichtbij de 3-1. Omdat het opnieuw een krappe voorsprong bleef kon Plet nog bijna de 2-2 maken diep in blessuretijd. Ik wil met name de jongelingen complimenteren: Reimerink, Kieftenbeld, ze staan inmiddels ook dicht bij een voorselectie voor Jong Oranje".
Wedstrijd details van Go Ahead Eagles - Telstar
Algemeen
Speeldatum:
Vrijdag 19 februari 2010 om 20:00 uur
Toeschouwers:
4401
Scoreverloop
Donny de Groot ('28) 1 - 0
Frank Korpershoek ('50) 1 - 1
Jules Reimerink ('69) 2 - 1Kaarten
Mettin Copier ('27)
Dennis Hollart ('46)
Michael Jansen ('50)
Jerold Promes ('61)Arbitrage
Jochem Kamphuis
Marco Buijk
Jermaine Lapar
Joep BleijeOpstelling Go Ahead Eagles
Remko PasveerDiego Michiels
Dave Bus
Michael Jansen (54)
Jonathan Vosselman (8)
Maikel Kieftenbeld
Kari Arkivuo
Dennis Hollart
Patrick Gerritsen (68)
Donny de Groot
Jules Reimerink
Joey Suk (8)
Robbert Maruanaya (54)
Nigel Hasselbaink (68)
Opstelling Telstar
Harmen KuperusAnthony Correia
Mettin Copier
Jerold Promes (76)
Jeroen Tesselaar
Frank Korpershoek (71)
Kevin Brands
Benito Olenski
Furdjel Narsingh
Glynor Plet
Gregory Schaken (71)
Raymond Fafiani (71)
Nicandro Breeveld (71)
Robert Schutz (76)
Huidige stand
Club
GS-PT
1
FC Zwolle
32-69
2
Sparta
32-61
3
FC Eindhoven
32-60
4
Helmond Sport
32-58
5
SC Cambuur
32-53
6
Willem II
32-52
7
FC Den Bosch
32-51
8
Fortuna Sittard
32-47
9
FC Dordrecht
32-47
10
Go Ahead Eagles
32-46
Nieuws overzicht
Bekijk wedstrijd details


Het laatste Go Kids nieuws







